Raido Ränkelilt taas hea sõit! Kuidas toimisid suusad?  — Team Haanja

Raido Ränkelilt taas hea sõit! Kuidas toimisid suusad?

Avaldatud: 16.12.2017
OPA kontinentaalkarikasarja etapi teine päev lõppes meile taas võrdlemisi heade uudistega - Raido Ränkel tuli 15km klassikadistantsis 12. kohale (+1:03.2). Võistluse võitis prantslane Alexis Jeannerod, tema järel sakslane Thomas Wick (+4.7), kes omakorda edestas 6.6 sekundiga venelasest "reaktiivi" Gleb Retivykhi.
"Võistlusega võib üldpildis rahule jääda, viimane ring oleks olnud vaja motivaatorit ehk sportlast, keda püüda ning kes oleks sundinud veelgi rohkem pingutama. Enesetunne oli märksa parem kui seni olnud selle aasta distantsi sõitudes, jaksasin pingutada." kommenteeris Raido peale võistlust.

Tänase päeva ilmataat kostitas meid väga varieeruva ilmastikuga, mis tegi ka hooldemeeste töö keerukamaks kui tavaliselt. Nimelt tuli 30 minutilise intervalliga taevast alla kohevat paksu lund, samas kraadiklaas kõikus 0C ja -1C vahel. Nii mõnedki naised läksid oma 5km klassikadistantsil suusa- ja määrdevalikuga täiesti alt, valides määrdega suusa, mis pakkis juba esimesel laskumisel suusa alla niivõrd paksu kihi lund, et üks naine lõpetas peadpidi lumehanges. Tõsijutt! Anette Veerpalu tegi hea lõpu ja finišeeris 31. kohal, kaotades võitjale venelasele Elena Sobolevale 1:24.9.

Suusavaliku osas lähevad siiski tiimikaaslaste arvamused lahku. Meie läksime rajale "No Wax" suusaga. Lumememmesid sellega suusa alla ei tekkinud ning lumehanges keegi meist ei lõpetanud. Raido kiitis raskete rajaolude kiuste hooldemeeste head tööd, kuid mis ühele sportlasele sobib, ei pruugi alati sobida teisele sportlasele. Algo Kärpi sõnade kohaselt läks tema suusavalikuga täiesti alt. "Suusad libisesid väga hästi, kuid pidama me täna minu suuski ei saanud. Sellest hoolimata tundsin esimest korda sel hooajal, et jõuan pingutada. Suusatamine on aga tehnikasport ja seal peavad hea tulemuse saavutamiseks olema heal tasemel nii suusad, kui ka sportlane." arutles Algo peale võistlust. Algo lõpetas 125 mehe konkurentsis 34. positsioonil (+2:04.9) ja meie tänastest võistlejatest noorim liige Kaarel Kasper Kõrge 59. kohal.