Livigno laager andis sportlastele motivatsioonilaengu — Team Haanja

Livigno laager andis sportlastele motivatsioonilaengu

Avaldatud: 23.08.2018

Täna reisisime koju kahenädalasest mäestikulaagrist Itaalia Alpides. Treeningpaik asus 1800m kõrgusel, aga pikemad treeningud viisid ka kuni 3000m peale. Suhteliselt tasaselt Otepäält tulnuna kasutasime pikad tõusud ära nii rullsuuskadel kui ka joostes, matkates.


Augustikuine Livigno oli ilmade poolest treenimist soosiv – temperatuur parasjagu soe ja vihmasajud sattusid kuidagi täpselt treeningute vahelisele ajale.

Meile koduseks saanud hotell Lanz majutas meid möödunud aasta lõpul valminud uuele korrusele. Meil on pererahvaga hea klapp ja siia on alati kodune tulla. Suure osa hooajast välismaal viibides on tore ka hotellis end veidi kodusemalt tunda. Igal aastal samades kohtades elamine aitab sellele kaasa.

Treeningud sujusid ja väsimus hakkas tekkima õigel ajal laagri lõpus. Sportlasi oli laagris viis: Patricija, Marko, Raido, Algo ja Karel. Treener Anti juhtis vägesid ja alates juulikuust võistkonnaga töötav füsioterapeut Hanno Tikkerbär hooldas sportlaste lihaseid pärast raskeid treeningpäevi. Hanno osaleb aktiivselt ka üldfüüsilise ettevalmistuse planeerimisel ning jõutreeningute läbiviimisel.

Laagri alguses käisime teisel pool mäge asuvas St. Moritzis, kus on korralik kergejõustikustaadion. Mäestikus asuval staadionil käivad treenimas paljud maailma kergejõustikutipud. Jooksime intervalle 800m, 1000m, 1500m ja 3000m, lõpetasime maksimaalse pingutusega ja finišis tundsid kõik laktaadi haput maitset.

Nagu juba mainitud, kasutasime rullidel tõususid, aga kiiremaid liigutusi tegime lausikul. Ühes trennis sõitsime 8x1min täispingutusega paaristõugetega, iga lõigu järel vaid 1 minut puhkust. Erinevad treeningud tõid välja tiimiliikmete individuaalsed tugevused ja nii oli kõigil võimalik teiste käest õppida. Õpime teineteiselt, kuidas enda nõrgemaid külgi arendada. 

Tugevate ja maksimaalset pingutust nõudnud pingutuste vahel olid rahulikud treeningud tõeliselt madala intensiivusega. Hõre õhk teeb oma töö ja nii oli võimalik nautida loodust ja teineteise seltskonda pikkadel matkadel ümbritsevate mäetippude otsa. Treener Anti sõnul õnnestus laager hästi ja sportlased suutsid end hästi mobiliseerida.

Laupäeval osalevad värskelt laagrist naasnud sportlased Võru Rolleril ning sellele järgneb kergem nädal kodus. Juba 1. septembril sõidab Team Haanja Ramsausse järgmisesse mäestikulaagrisse, et koguda hooaja esimesed suusakilomeetrid.