Hea töö! Raido Ränkel saavutas OPA karika uisusprindis 9. koha — Team Haanja

Hea töö! Raido Ränkel saavutas OPA karika uisusprindis 9. koha

Avaldatud: 15.12.2017
Raido Ränkel näitas head minekut ka OPA kontinentaalkarikasarja etapi veerand- ja poolfinaalides. Tugevas lumesajus peetud veerandfinaalis suutis Raido tugeva lõpu oma sõidus maksma panna. Kui poole distantsi peal oli Raido veel viies, siis üle finišijoone tuli ta kolmandana ning pääses teise "lucky loser" ajaga poolfinaalidesse. Poolfinaalis toimus Raido sõidus ka üks kukkumine, kuid õnneks rütmi see segamini ei ajanud ning püsis finaalipääsu konkurentsis terve sõidu vältel. Poolfinaali finišijoone ületas Raido 5. kohal, millega enam finaali küll ei pääsenud, kuid kokkuvõttes lõpetas tublil 9. kohal. Sprindi kaksikvõit läks ookeani taha ameeriklastele Simeon Hamiltonile ja Andrew Newellile, kolmandaks tuli Dario Cologna noorem vend Gianluca Cologna.
Raidole tegi head meelt asjaolu, et ärakukkumist ei toimunud üheski sõidus. Võistlustele eelnenud tugevam 10- päevane treeninglaager Livignos toimis ning seisund on läinud paremaks, kui oli ta mõned nädalad tagasi.

Teised tiimikaaslased nii heas sõiduvees täna paraku ei olnud. Marko Kilp, kellelt oleme pigem alati oodanud pääsu sprindi eelsõitudest edasi, jäi seekord esimesena ja napi 0.4 sekundiga veerandfinaalide ukse taha. Loodame, et jõuluvana kingikotist leitakse Markole siiski särtsakust vana aasta lõpuks, kui algavad Tour de Ski etapid.

Kaarel Kasper Kõrge, kes hiljuti võitles külmetushaigustega, lõpetas 139 mehe konkurentsis 109. kohal. Talle järgnes 0.3 sekundi kaotusega distantsimees Algo Kärp, kes samuti võistlustele eelnenud mäestikulaagris oli pisut tõbine, kuid loodab siiski teha paremaid sõite homme ning ülehomme.

Anette Veerpalu lõpetas 68 naise seas 48. kohal.

Homme on kavas juba 15 km klassikadistants ning võistlustules jätkavad Raido, Algo, Kaarel Kasper ja Anette.